Category : Wszystko o Sygnanet

Jak wygląda bezpieczny kanał sygnalisty Sygnanet?

Jak wygląda bezpieczny kanał sygnalisty Sygnanet?

Bezpieczny kanał sygnalisty Sygnanet to dedykowana Twojej organizacji strona www, dostępna 24/h na dobę z każdego urządzenia (adres otrzymasz po rejestracji w systemie). Korzystając z tej strony pracownik może poinformować firmę czy instytucję publiczną o nieprawidłowościach. Także w sposób całkowicie anonimowy, jeśli firma tak zdecyduje. Szyfrujemy zarówno treść wiadomości, jak i dodane załączniki.

Bezpieczny kanał sygnalisty – jak wygląda?

Bezpieczny kanał sygnalisty Sygnanet jest intuicyjny dla każdego użytkownika Internetu – przypomina popularny formularz kontaktowy, dlatego żaden pracownik nie powinien napotkać trudności w związku ze zgłoszeniem. Jeśli te jednak się pojawią, materiały edukacyjne które dostarczamy podczas wdrożenia, z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości.

Dedykowana strona www dla Twojej firmy/instytucji:

Opiszmy ją szczegółowo:

Formularz możesz dostosować do potrzeb organizacji. Na przykład dodać kategorie lub poprosić zgłaszającego o dowolne informacje. Formularz może składać się z pól z pytaniami, pól wyboru, tekstu i linków. Możesz także poprosić zgłaszającego o podanie danych osobowych lub pozwolić mu zdecydować, czy chce takie dane pozostawić.

Jakie są zalety udostępnienia pracownikom takiego formularza?

Bezpieczny kanał sygnalisty to nie tylko praktyczne, ale również ważne rozwiązanie dla każdej firmy, która stawia na rzetelność i etykę biznesową. Udostępnienie takiego formularza pozwala na szybkie, łatwe i bezpieczne zgłaszanie wszelkich nieprawidłowości przez pracowników. Warto podkreślić, że nieprawidłowości mogą dotyczyć nie tylko przestrzegania procedur i standardów. Również zachowań naruszających zasady etyki i moralności w miejscu pracy.

Poufne zgłoszenia

Jednym z największych atutów takiego rozwiązania jest fakt, że pracownicy, którzy mają wiedzę na temat nieprawidłowości w firmie, mają możliwość bezpiecznego zgłoszenia. System pozwala także na anonimowe zgłoszenia. Dzięki temu pracownicy nie muszą obawiać się represji ze strony przełożonych czy innych pracowników, którzy są powiązani z danym problemem. Anonimowość i poufność takiego kanału sygnalisty zapewniają pracownikom poczucie bezpieczeństwa i zachęcają do dzielenia się wiedzą na temat nieprawidłowości.

Dostępność 24h/7 dni w tygodniu

Kolejnym plusem jest to, że taki kanał sygnalisty jest dostępny 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Oznacza to, że pracownicy mogą dokonywać zgłoszeń w dogodnym dla siebie czasie. To z kolei zwiększa efektywność i szybkość reakcji na problem.

Kultura organizacyjna

Nie można również zapomnieć o tym, że takie rozwiązanie zwiększa kulturę organizacyjną. Pokazuje, że firma stawia na etykę i zachęca pracowników do przestrzegania zasad. Pozytywne podejście do spraw etycznych i moralnych w miejscu pracy buduje zaufanie wśród pracowników i potencjalnych klientów. Może to mieć pozytywny wpływ na reputację firmy.

Inne zastosowania

Warto zwrócić uwagę, że taki bezpieczny kanał sygnalisty może również służyć jako narzędzie do zbierania informacji zwrotnych od pracowników dotyczących kultury organizacyjnej, procedur, standardów pracy i wiele innych kwestii, które mogą wpłynąć na efektywność i motywację pracowników.

Podsumowując, udostępnienie bezpiecznego kanału sygnalisty to inwestycja w etykę i zaufanie wśród pracowników. Dzięki temu firma może szybciej reagować na problemy wewnątrz organizacji, poprawiać kulturę organizacyjną, a także budować pozytywny wizerunek wśród pracowników i klientów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dokonać zgłoszenia za pomocą tej strony, przeczytaj ten artykuł >>> Zgłoszenie nieprawidłowości za pomocą Sygnanet – jak to zrobić?

Jeśli masz pytania dotyczące korzystania z bezpiecznego kanału sygnalisty Sygnanet, skontaktuj się z nami kontakt@sygnanet.pl

Chcesz sprawdzić jak działa system? Zamów bezpłatną prezentację:

Dowiedz się więcej: Wszystko o Sygnanet