Category : Wszystko o Sygnanet

Logowanie dwuetapowe – nowość w Sygnanet!

Logowanie dwuetapowe – nowość w Sygnanet!

Logowanie dwuetapowe to nowość w Sygnanet. Od teraz klienci mogą zadecydować, czy logowanie do Panelu ma podlegać jedno czy dwuetapowej weryfikacji.

Zmiany można dokonać w zakładce ustawienia (mogą to zrobić Główny Odbiorca Zgorszeń lub/i Administrator) dla wszystkich użytkowników panelu. Oznacza to, że jeśli wskazani wcześniej użytkownicy Sygnanet aktywują logowanie dwuetapowe, każdy użytkownik systemu będzie musiał zalogować się podając swoje hasło i kod, który otrzyma.

Logowanie dwuetapowe

Przy włączonym logowaniu dwuetapowym użytkownik w trakcie logowania do Panelu Odbiorcy będzie miał wyświetlony dodatkowy ekran z polem do wprowadzenia kodu. Sygnanet wyśle kod, o którym mowa, na adres email powiązany z systemem.

Logowanie dwuetapowe

System wyśle kod w trakcie logowania na adres użytkownika, który się loguje do systemu. Uwaga! Tylko ostatni kod, który został wygenerowany, jest prawidłowy.

Logowanie dwuetapowe

Logowanie dwuetapowe – zalety

Dwuetapowe logowanie to mechanizm bezpieczeństwa, który wymaga od użytkownika podania dwóch form uwierzytelnienia w celu zalogowania się do systemu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Poniżej przedstawiamy klika plusów, które warto wziąć pod uwagę.

Zwiększasz bezpieczeństwo. 2FA znacznie utrudnia atakującym przejęcie konta, ponieważ takie przejęcie wymagałoby posiadania dwóch elementów do uwierzytelnienia.

Chronisz poufne dane. System Sygnanet zawiera wrażliwe dane, takie jak informacje o nadużyciach w firmie, łamaniu prawa lub dane osobowe. Dwuetapowe logowanie może zapewnić dodatkową ochronę przed wyciekiem danych.

Wymagasz zalogowania do konta powiązanego z systemem. W przypadku dwuetapowego logowania użytkownik musi mieć dostęp do adresu email połączonego z panelem Sygnanet. Oznacza to, że ​​osoba próbująca przejąć konto musiałaby mieć dostęp do tego maila, co jest mało prawdopodobne.

Łatwe wdrożenie. Systemów oferuje opcję dwuetapowego logowania jako standardową funkcję. Proces aktywowania jest łatwy i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej.

Podsumowując, dwuetapowe logowanie to ważna funkcja, która pomaga w zwiększeniu bezpieczeństwa systemu, szczególnie jeśli zawiera on wrażliwe dane.

Chcesz sprawdzić jak działa system? Zamów bezpłatną prezentację:

Dowiedz się więcej: Wszystko o Sygnanet