> Praktyczna i potrzebna wiedza dla osób, które wdrażają nowe procedury związane z sygnalistami. Tych informacji nie znajdziesz ani w Dyrektywie, ani w projekcie ustawy!
> Niepowtarzalna okazja do zadania pytań doświadczonemu praktykowi z branży compliance.
Zapraszamy Państwa na webinar „System zgłaszania nieprawidłowości chroniący najwyższe kierownictwo” we wtorek 22 lutego o godz. 13:00.
O webinarze
Jak chronić zarządzających przed konsekwencjami prawnymi i reputacyjnymi w kontekście nowych wymagań, jakie stawia przed nami prawo Unii Europejskiej?
– Skuteczna komunikacja jest ważnym aspektem stabilnego, ostrożnego i wiarygodnego zarządzania organizacją. Procedury i wymogi formalne stanowią niewielką część zaprojektowania, wdrożenia i przygotowania systemu ochrony sygnalistów – kluczowa jest zmiana mentalności, która ostatecznie zadecyduje o bezpieczeństwie zarządzających – mówi Piotr Welenc, Partner BW ADVISORY, który poprowadzi dla Państwa to spotkanie.
Podczas webinaru zostaną omówione takie aspekty jak: analiza systemowa, metodologia, organizacja, dokumentacja, psychologia sygnalistów i kierownictwa, narzędzia.
Dodatkowo radczyni prawna Katarzyna Abramowicz zaprezentuje narzędzie do przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów. Kasia położy szczególny nacisk na te elementy systemu, które chronią najwyższe kierownictwo przed ryzykami finansowymi, reputacyjnymi oraz prawnymi.
Webinar jest bezpłatny.
Spotkanie jest częścią cyklu, podczas którego podejmiemy ważne tematy z obszaru whistleblowing, m.in. podstawowe ryzyka związane z sygnalistami, wymagania wynikające z RODO, szkolenia pracowników, procedowanie zgłoszeń, szczególne rodzaje zgłoszeń i inne.
Kolejny webinar odbędzie się 1/03/22 o godz. 10:00. Kancelaria Filipiak Babicz opowie o Podstawowych ryzykach związanych z sygnalistami. Jak prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć?
Partnerami cyklu są Wolters Kluwer i Lex Hub.
Prelegenci
Piotr Welenc, Partner BW ADVISORY Sp. z o.o.
Partner w IT GRC Advisory Ltd., Dyrektor rozwoju rynku GRC i ESG. Pracował w NBP, ZUS, Politechnice Warszawskiej. Wykonywał audyty dla Europejskiego Banku Centralnego. Ekspert w zakresie analizy procesowej, corporate governance, IT i OT compliance, blockchain. Członek Rady Nadzorczej GIZMI S.A. Doktorant IBSPAN. Wykładowca na szkoleniach ACO i ACE, wykładał w ponad 18 uczelniach w Polsce. Członek Komisji ds. compliance w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej i Rady Naukowej czasopisma „Compliance” Instytutu Compliance przy Uniwersytecie Viadrina, Frankfurt/O. Autor ponad 30 publikacji dot. zagadnień audytu IT, ryzyka, governance.
Katarzyna Abramowicz, Radca prawny, CEO Specfile.pl, CEO Sygnanet.pl
Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Od ponad 20 lat wraz z ojcem Zbigniewem tworzy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie milionom Polaków (Przelewy24, Bilety24, Specfile, Specprawnik, Sygnanet).Prelegentka największych konferencji o tematyce legaltech i cybersecurity w Polsce, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.