Category : Webinary, szkolenia, konferencje

Podstawowe ryzyka związane z sygnalistami. Jak prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć? Webinar z kancelarią Filipiak Babicz we wtorek 1 marca o 11:00

Podstawowe ryzyka związane z sygnalistami. Jak prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć? Webinar z kancelarią Filipiak Babicz we wtorek 1 marca o 11:00

Jesteś odpowiedzialny za temat sygnalistów w firmie/urzędzie? Zapraszamy na spotkanie, które organizujemy wraz z kancelarią Filipiak Babicz: Podstawowe ryzyka związane z sygnalistami. Jak prawidłowo się przed nimi zabezpieczyć?

Bezpłatny webinar odbędzie się we wtorek 1 marca o godz. 11:00. 

Dlaczego warto wziąć udział w tym webinarze?

Podczas spotkania omówione zostaną:

  • ryzyka, które mogą zaktualizować się na etapie wdrażania wewnętrznego systemu do zgłaszania nieprawidłowości,
  • ryzka na etapie prowadzenia postępowania wyjaśniającego w związku z dokonanym przez sygnalistę zgłoszeniem,
  • temat zarządzania tymi ryzykami.

Zaprezentujemy także narzędzie do przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów ze szczególnym naciskiem na dwustronną komunikację firma-sygnalista i automatyzację korespondencji.

 

Prelegenci

Marzena Rosler-Borakiewicz, radca prawny | partner i dyrektor HR Kancelarii Filipiak Babicz Legal

Pomaga Klientom zrozumieć i skutecznie wdrożyć mechanizmy – procedury i narzędzia, umożliwiające podejmowanie skutecznych działań wyprzedzających ewentualne nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizacji, realizację zgłoszonych nieprawidłowości, raportowania niepożądanych zachowań występujących w organizacji (whistleblowing).

Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych przed sądami pracy. Specjalizuje się w problematyce zwolnień grupowych, zakazie konkurencji, tajemnicy przedsiębiorstwa. Opracowuje wewnątrzzakładowe źródła prawa pracy. Doradza na bieżąco firmom w stosowaniu przepisów prawa HR mając na uwadze ich potrzeby biznesowe, a także wartości, standardy na których budują swój biznes.

Sporządza także opinie prawne z zakresu prawa pracy oraz zajmuje się audytem procesów HR i identyfikacją ryzyk związanych z brakiem ich przestrzegania.

Katarzyna Abramowicz, radca prawny, CEO Specfile.pl, CEO Sygnanet.pl

Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Od ponad 20 lat wraz z ojcem Zbigniewem tworzy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie milionom Polaków (Przelewy24, Bilety24, Specfile, Specprawnik, Sygnanet).Prelegentka największych konferencji o tematyce legaltech i cybersecurity w Polsce, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

Weź udział w spotkaniu, zdobądź praktyczną i potrzebną wiedzę – tych informacji nie znajdziesz ani w Dyrektywie, ani w projekcie ustawy. To niepowtarzalna okazja do zadania pytań doświadczonym praktykom z branży prawnej!

Spotkanie jest częścią cyklu dla osób zajmujących się tematyką sygnalistów w firmach i urzędach. Kolejny webinar Sygnaliści a wymagania wynikające z RODO, który poprowadzi Lex Digital, odbędzie się we wtorek 8 marca o godz. 11:00. Zapraszamy!

Patronem cyklu jest Wolters Kluwer i Lex Hub.