Category : Webinary, szkolenia, konferencje

Ochrona danych osobowych i sygnaliści – bezpłatne szkolenie

Ochrona danych osobowych i sygnaliści – bezpłatne szkolenie

Weź udział w darmowym szkoleniu online z CyberHigieny, zakończonym certyfikatem i bądź o krok przed cyberprzestępcami!

Nasz partner, firma Engave, zaprasza na szkolenie online, które odbędzie się w czwartek 23 lutego o godz. 10:00.

AGENDA

☝️ Pierwsza część szkolenia:

✅ Ochrona danych osobowych

✅ Przepisy krajowe i EU

✅ Jak wyrażać zgody na przetwarzanie danych osobowych

✅ Dlaczego dane osobowe powinny pozostawać prywatne

Prezes UODO nakłada kary niezależne od wielkości, branży czy specyfiki danej organizacji. Jeśli jakiś podmiot przetwarza dane osobowe, to nie ma żadnego znaczenia czy działa on w zakresie administracji publicznej, jest jednoosobową działalnością czy też zalicza się do firm zatrudniających po kilka tysięcy osób. Dlatego, aby uniknąć kar finansowych, każde przedsiębiorstwo powinno stosować się do obowiązujących przepisów. Tym bardziej że wysokości kar bywają naprawdę spore, a pojedyncza może wynosić nawet 20 milionów euro…

☝️ Druga część szkolenia:

✅ Ustawa o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa (tzw. ustawa o sygnalistach) > kogo obowiązuje i od kiedy, jak wdrożyć nowe przepisy szybko i skutecznie, jakie sankcje za m.in. brak właściwej ochrony danych.

✅ Odczarowanie sygnalisty > sygnalista to nie donosiciel, dlaczego warto słuchać sygnalistów, jak i dlaczego unikać zgłoszeń do organów państwowych.

✅ Tour po aplikacji Sygnanet > jakie dane mogą się znaleźć w zgłoszeniach, dlaczego muszą być chronione, jak chronimy dane w Sygnanet, przyjmowanie zgłoszeń, automatyzacje przydatne w pracy, szyfrowane rozmowy ze zgłaszającym, tworzenie protokołu końcowego sprawy, prowadzenie rejestru zgłoszeń.

✅ Quick wins i użyteczne wskazówki.

Szkolenie poprowadzą Tomasz Łaski i Katarzyna Abramowicz.