Category : Artykuły i aktualności

Katarzyna Abramowicz została jedną z 200 liderek wyróżnionych w raporcie Strong Women in IT 2021

Katarzyna Abramowicz została jedną z 200 liderek wyróżnionych w raporcie Strong Women in IT 2021

Jedną z 200 liderek wyróżnionych w raporcie Strong Women in IT 2021 r. została Katarzyna Abramowicz.

Kim jest Katarzyna Abramowicz?

Katarzyna Abramowicz to radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Współtworzyła takie serwisy jak Przelewy24.pl, Bilety24.pl, Sygnanet.pl, Specfile.pl, Specprawnik.pl oraz OdUslug.pl. Godne uwagi jest to, że z niektórych serwisów korzystamy na co dzień. Od ponad 20 lat interesuje się przekazywaniem informacji i danych przez Internet. A także e-commercem, nowymi technologiami oraz obszarami cybersec, regtech i fintech. Kasia to także prelegentka wielu konferencji i paneli dyskusyjnych LegalTech i Cybersecurity. Mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon; laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie; nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

Strong Women in IT

W „Strong Women in IT” kreujemy standardy obecności kobiet na wysokich stanowiskach w branży nowych technologii. Naszym celem jest promocja najlepszych praktyk rynkowych dotyczących funkcjonowania kobiet w biznesie. Zrzeszamy kobiety tworzące świat nowych technologii i IT – piszą organizatorzy.

„Strong women” to dla nich metafora współczesnej kobiety przedsiębiorczej. Mianowicie kobieta ta jest wytrwała, konsekwentna w realizacji celów i marzeń, kreatywna, nieulegająca standardom w zakresie tworzenia i wdrażania innowacji.

W raporcie Strong Women in IT 2021znalazło się 200 wybitnych kobiet, które zarządzają firmami z branży nowych technologii. Laureatki opowiadają o swoich sukcesach i wyzwaniach, zaletach i wadach pracy w branży IT oraz wpływie pandemii na ich karierę zawodową. Celem raportu jest także prezentowanie kobiecych wzorców, które mogłyby inspirować inne kobiety na początku ich kariery w branży technologicznej.

Zachęcamy do pobrania raportu ze strony>>> https://strongwomeninit.com/.

Podsumowując. Co znajdziecie w raporcie? Na przykład:

  • Statystyki dotyczące pracy kobiet w branży nowych technologii
  • Komentarze eksperckie członków Kapituły projektu
  • 200 stron poświęconych wyróżnionym w tej edycji liderkom Strong Women 2021
  • Listy książek, podcastów, filmów polecanych przez Liderki biorące udział w raporcie

Przeczytaj również:

Whistleblowing. Jak Twoja firma może zyskać na wdrożeniu systemu do zgłaszania nieprawidłowości?

Jakie są reakcje i doświadczenia pracowników na wprowadzenie anonimowego systemu do zgłaszania nieprawidłowości w firmach?