Category : Webinary, szkolenia, konferencje

Zgłaszanie naruszeń przez sygnalistów a standardy etyczne. Webinar w czwartek 20 października o 11:00

Zgłaszanie naruszeń przez sygnalistów a standardy etyczne. Webinar w czwartek 20 października o 11:00

Zapraszamy na pierwszy po wakacjach bezpłatny webianr z cyklu o sygnalistach: Zgłaszanie naruszeń przez sygnalistów a standardy etyczne. Spotkanie odbędzie się w czwartek 20 października o 11:00.  

Dlaczego warto wziąć udział w tym spotkaniu?

Na kwestię zgłaszania naruszeń i ochrony sygnalistów spojrzymy pod kątem etyki. Porozmawiamy jak etycznie wdrożyć procedurę zgłoszeń wewnętrznych, a także oczywiście o możliwości rozszerzenia przedmiotu zgłoszeń o standardy etyczne.

Dotkniemy też obszaru poszanowania godności człowieka w miejscu pracy w aspekcie katalogu zakazanych działań odwetowych, ale też przedmiotu zgłoszeń. Zastanowimy się jaki te aspekty mają wpływ na wartości firmowe i ich postrzeganie przez pracowników.

Pokażemy także jak ułatwić proces przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów dzięki dedykowanemu narzędziu do ich obsługi. Sprawdźcie co zmieniło się w Sygnanet przez wakacje!

Prelegenci:

Katarzyna Wróblewicz, Prezeska Polskiego Instytutu Etyki

Pełnomocniczka Zarządu Pracodawców Pomorza ds. Etyki. Wcześniej wieloletnia pełnomocniczka ds. etyki w dużej korporacji branży energetycznej. Obecnie oprócz prowadzenia szkoleń i doradztwa w zakresie programów etycznych, poszanowania godności w miejscu pracy czy też ochrony sygnalistów, pełni funkcje rzeczniczki ds. etyki, pracuje w komisjach antymobbingowych oraz uczestniczy w postepowaniach wyjaśniających z tytułu zgłoszeń naruszeń jako niezależny ekspert.

R.pr. Katarzyna Abramowicz, CEO Specfile.pl, CEO Sygnanet.pl

Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Od ponad 20 lat wraz z ojcem Zbigniewem tworzy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie milionom Polaków (Przelewy24, Bilety24, Specfile, Specprawnik, Sygnanet). Prelegentka największych konferencji o tematyce legaltech i cybersecurity, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020, wykładowczyni SWPS.

Zapraszamy!

Patronat nad wydarzeniem objęli Wolters Kluwer i Lex Hub.