Category : Webinary, szkolenia, konferencje

Odebrałem zgłoszenie od sygnalisty. Co dalej? Webinar kancelarii Sieradzka&Partners i Sygnanet we wtorek 15 marca o 11:00

Odebrałem zgłoszenie od sygnalisty. Co dalej? Webinar kancelarii Sieradzka&Partners i Sygnanet we wtorek 15 marca o 11:00

Przyjmowanie zgłoszeń od sygnalistów to dla wielu organizacji temat nowy, budzący niepokój. O ile łatwiej jest wprowadzić narzędzie do przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów i stworzyć właściwe procedury (tu pomaga nam prawodawca), o tyle już samo przyjęcie zgłoszenia stawia wiele znaków zapytania.

Dlatego zapraszamy na spotkanie, które poprowadzą mecenas Aneta Sieradzka z kancelarii Sieradzka&Partners i mecenas Katarzyna Abramowicz  CEO Specfile i Sygnanet.

Odebrałem zgłoszenie od sygnalisty. Co dalej?

WTOREK 15/03/2022 godzina 11:00

Czego dowiesz się z webinaru? Podejmiemy te zagadnienia:

  • przyjmowanie i selekcja zgłoszeń dotyczących nieprawidłowości;
  • wsparcie w ocenie zgłaszanych nieprawidłowości;
  • prowadzenie postępowań wyjaśniających lub wsparcie dedykowanego zespołu wewnętrznego w tym zakresie;
  • kiedy korzystać z pomocy kancelarii zewnętrznej?
  • jak zminimalizować ryzyko oraz jak kształtuje się odpowiedzialność prawna za brak lub wadliwe wdrożenia?

Podczas spotkania pokażemy także jak ułatwić proces przyjmowania zgłoszeń od sygnalistów dzięki dedykowanemu narzędziu do ich obsługi.

Prelegenci

Aneta Sieradzka, ekspertka z zakresu compliance, właścicielka kancelarii Sieradzka&Partners

Właścicielka butikowej kancelarii Sieradzka&Partners, specjalizującej się w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz sektora publicznego. Ekspertka z zakresu compliance, nowych technologii oraz ochrony danych osobowych. Wykładowca akademicki. Autorka licznych szkoleń i wdrożeń, przeszkoliła tysiące pracowników. Posiada bogate doświadczenie (w tym międzynarodowe) w obsłudze spółek (w tym spółek kapitałowych) oraz organizacji publicznych na każdym szczeblu. Autorka blisko 50. publikacji naukowych. Finalistka konkursu Dziennika Gazety Prawnej, Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra- typującego 30 najbardziej obiecujących prawników młodego pokolenia.

Katarzyna Abramowicz, Radca prawny, CEO Specfile.pl, CEO Sygnanet.pl

Radczyni prawna, była przedstawicielka KIRP w Brukseli. Od ponad 20 lat wraz z ojcem Zbigniewem tworzy rozwiązania technologiczne, które ułatwiają życie milionom Polaków (Przelewy24, Bilety24, Specfile, Specprawnik, Sygnanet). Prelegentka największych konferencji o tematyce legaltech i cybersecurity w Polsce, mentorka Women in Law oraz Global Legal Hackathon, laureatka 50 najbardziej kreatywnych w biznesie, nominowana do nagrody European Women of Legal Tech 2020 oraz wykładowczyni SWPS na studiach podyplomowych „Legaltech i innowacje w branży prawniczej”.

Weź udział w spotkaniu, zyskaj praktyczną i potrzebną wiedzę na temat nowych procedur – tych informacji nie znajdziesz ani w Dyrektywie, ani w projekcie ustawy! To niepowtarzalna okazja do uzyskania odpowiedzi od doświadczonych praktyków z branży prawnej i compliance na wszystkie pytania dotyczące sygnalistów.

WTOREK 15/03/2022 godzina 11:00

Partnerem wydarzenia są Wolters Kluwer i Lex Hub.